Szombat délután harmadik idei FA Kupa-mérkőzésén léphetett pályára a Blackpool, a sorozat első "igazi" fordulójában a jó formában lévő, a Championship 8. helyén álló Barnsley látogatott a Bloomfield Roadra. Ami örömteli, hogy sikerült eltüntetnünk a kétosztálynyi különbséget, ami kevésbé, hogy nyerni nem sikerült, így január 17-én, a Barnsley otthonában jön a megismételt mérkőzés.

Gary Bowyer menedzser a kupameccsen már korábban is alkalmazott új szisztémában küldte pályára a Blackpoolt: a bajnokikon megszokott 4-4-2 helyett 5-3-2-es formációban. Ez az általában mellőzött Aimson csapatba állításával járt, egyébként az alapcsapat játszott. Slocombe kapus előtt Aldred, Aimson és Robertson volt a három középső védő, a széleken pedig Mellor és Taylor rohamozhatott a védekezés mellett. Potts, McAlister és Jack Payne futott ki a középpályán, Cullen és Vassell alkotta a támadókettőst. A kispadra Lyness kapus mellé most Redshaw, Philliskirk, Matt, Osayi-Samuel, Pugh és Gnanduillet ülhetett le.

1. perc: Vassell balról küldött, középre tartó lövését kellett rögtön védenie Davies kapusnak
2. perc: McAlister ballal lőtt a vendégkapu jobb sarka mellé
11. perc: Vassell újabb középre tartó labdáját fogta Davies
21. perc: Watkins jelentkezett először a Barnsley oldaláról, kevéssel fejelt csak a bal sarok mellé
33. perc: Scowen távoli lövése szállt fölé
37. perc: Vassell dolgoztatta meg ismét Daviest, de most sem tudott kifogni a kapuson

Az első félidő egyértelműen a miénk volt, már a legelső pillanatokban nekiestünk másodosztályú ellenfelünknek. Főleg Kyle Vassell dolgoztatta Davies kapust, miközben McAlister is szerezhetett volna gólt az elején. A vendégeknek bő 20 perc kellett az első kísérletig, de alapvetően nem tudtak komoly veszélyt okozni Slocombe kapuja előtt az első játékrészben. Sajnálhatjuk az első félidőt, mert ha egyáltalán megnyerhettük volna ezt a meccset, azt ebben az időszakban tehettük volna meg.

46. perc: Hammill távoli, középre tartó lövését védte Slocombe
49. perc: Hammill újabb távoli lövését most a blackpooli védelem blokkolta, Aldredről vágódott szögletre a labda
50. perc: A sarokrúgást követően Scowen fejelt kevéssel a kapunk bal sarka mellé
59. perc: Watkins fejelt szintén nem sokkal a bal sarok mellé
61. perc: Vassell jobblábas lövése suhant el a jobb sarok mellett
63. perc: A Potts-szal szemben szabálytalan Scowen kapott sárga lapot
66. perc: Hourihane távoli, középre tartó lövését védte Slocombe
67. perc: A kontra végén Vassell ballábas löketét ütötte szögletre Davies
68. perc: Kettős csere a Blackpoolnál, Osayi-Samuel és Matt váltotta Cullent és Vassellt
72. perc: Hammill balról érkező lövését hárította Slocombe, majd Watkins ismétlése elhalt a blokkban
73. perc: Winnall lövését blokkolta a védelmünk, a gyors kontra végén pedig Mellor távoli lövését védte Davies
74. perc: Bradshaw fejelt a kapunk jobb felső sarka mellé
74. perc: Jack Payne helyén Pugh folytatta a Blackpoolnál
75. perc: Osayi-Samuel jobbról lőtt ballal a kapu fölé
75. perc: Kettős csere a vendégeknél is, Kent és Stefan Payne érkezett Hammill és Bradshaw helyére

A második félidő sokkal mozgalmasabbra sikerült az elsőnél, és sajnos - ahogy az várható is volt - már inkább a Barnsley-ról szólt, mint rólunk. Hammill vezérletével már eleve erősen kezdtek, de szerencsénkre Slocombe legalább olyan jól állta a sarat, mint tette azt korábban a másik oldalon Davies. Tőlünk egyedül Vassell jelentett veszélyt a kapura, így Bowyer menedzser sokadik idei érthetetlen döntése volt, hogy miért őt kapta le a láthatatlan Cullennel együtt a 68. percben...

77. perc: Potts távoli lövését szedte ki a jobb alsó sarokból Davies
79. perc: A csereként beállt Matt fejelt középről kevéssel fölé
80. perc: Kent jobblábas lövését blokkolta a hazai védelem, míg a kontra végén Osayi-Samuel lőtt jobbról a jobb sarok mellé
84. perc: Scowen távoli lövését is blokkoltuk
87. perc: Hourihane ballal lőtt kevéssel a bal sarok mellé
88. perc: Osayi-Samuel lövését blokkolta a vendégvédelem
89. perc: White szöglet után lőtt a bal sarok mellé
91. perc: Winnall szöglet utáni fejesét védte Slocombe
92. perc: Hourihane nagy szóló végén komoly helyzetből lőtt a jobb sarokra, Slocombe lábbal ismét védett
93. perc: A végén még Matt lőtt Osayi-Samuel átadásából, jobbról fölé

Bright Osayi-Samuel beállítása viszont jó döntés volt, az ifjú szélső nagy lendülettel szállt be, a hajrában szinte csak ő jeleskedett a Barnsley kapuja előtt. A meccset így is a vendégek nyerhették volna meg, de közvetlenül a lefújás előtt Conor Hourihane elrontotta a meccslabdát. Összességében büszkék lehetünk a mutatott produkciónkra, ettől függetlenül a hazai pályán játszandó "visszavágón" már egyértelműen a Barnsley lesz a továbbjutás esélyese.

Blackpool FC - Barnsley FC 0-0
Blackpool, Bloomfield Road, 4875 néző, vezette: Sarginson (Jones, Moore - Stockbridge)
BFC: Slocombe - Mellor, Aldred, Aimson, Robertson, Taylor - Potts, McAlister, J. Payne (Pugh, 74.) - Cullen (Osayi-Samuel, 68.), Vassell (Matt, 69.). Menedzser: Gary Bowyer
Barnsley: Davies - Bree, Roberts, MacDonald, White - Watkins, Hourihane, Scowan, Hammill (Kent, 75.) - Winnall, Bradshaw (S. Payne, 75.). Menedzser: Paul Heckingbottom
Sárga lap: Scowen (63.)

Labdabirtoklás: 46%-54%
Kapura lövési kísérletek: 14-17
Kaput eltaláló kísérletek: 6-5
Szögletarány: 4-5