Szombat délután a remek formában lévő, osztályozós helyen álló Blackpool igazi rangadón fogadta az 5. helyezett Luton Town együttesét. A 'Pool augusztus óta nem kapott ki hazai pályán, ráadásul a rangadókon kifejezetten jól ment neki a Bloomfield Road-on, így joggal gondolhattuk, hogy Karácsony előtt újabb ünnepre lesz okunk. Nagyobbat nem is tévedhettünk volna, a vendégek úgy nyertek fájóan simán, hogy esélyt sem hagytak a Mandarinoknak; menedzserük szerint egyszerűen darabokra tépték a Blackpoolt...

Gary Bowyer elvileg ezúttal sem változtatott volna legutóbb győztes csapatán, de a jobbhátvéd Kelvin Mellor kisebb sérülése nem jött rendbe, őt az eddig rendre tartalék Nolan helyettesítette. Egyebekben nem volt változás; Slocombe kapus előtt Nolan, Aldred, Robertson és Taylor alkotta a védelmet, Potts, Payne, Pugh és Philliskirk a középpályát (Daniel sajnos továbbra is sérült), Matt és Kyle Vassell pedig a támadókettőst. A kispadra Lyness kapus mellett most McAlister, Aimson, Cullen, Redshaw, Osayi-Samuel és Gnanduillet ülhetett le.

4. perc: Lee lőtt középről, jobbal kevéssel a blackpooli kapu fölé
7. perc: McGeehan távoli, középre tartó lövését védte Slocombe
14. perc: Pugh-é az első blackpooli próbálkozás, távoli ballábas lövését kiszedte a kapus a jobb felső sarokból
17. perc: Marriott lövése vágódott szögletre Aldred blokkjáról
18. perc: A sarokrúgást követően Rea fejelt kevéssel a bal sarok mellé
26. perc: Kyle Vassell jobbról küldött, középre tartó lövését hárította Walton
27. perc: A blackpooli szöglet után Kyle Vassell újabb középre tartó, hatalmas erejű löketét védte a vendégkapus
29. perc: Hylton jobbról küldte volna a labdát a léc alá, de Slocombe a helyén volt
31. perc: Megszerezte a vezetést a Luton! A bírót nem érdekelte McGeehan kezezése a mezőnyben, továbbengedte az akciót, Hylton szép szóló végén a balösszekötőben feltűnő csatártársát, Jack Marriottot hozta játékba, aki fájóan egyszerűen küldte el egy csellel gyufáért Aldredet, majd mintegy 10 méterről a bal alsó sarokba vágta a labdát, 0-1
39. perc: Matt középre tartó fejesét is fogta Walton kapus
45+1. perc: Lee jobbal célzott rosszul, labdája elsuhant a jobb felső sarok mellett

Az első játékrész a Luton fölényével indult, a Blackpool első kapura lövési kísérletére közel negyedórát kellett várni. Jobb volt a vendégcsapat, Kyle Vassell a félidő derekán mégis rendesen megdolgoztatta Walton kapust, aki sajnos állta a sarat. Nem úgy a mieink, bő félóra elteltével ugyanis Slocombe kapujában táncolt a labda. Mondjuk, a mezőnybeli kezezés is kezezés, nyugodtan le lehetne ám fújni, s akkor ebből az akcióból azért nem kaptunk volna gólt... A találat mindkét csapatot kellőképp megfogta, a szünetig már nem sok esemény történt.

48. perc: A blackpooli védelem még erősen az öltözőben maradt, amit kihasznált a Luton. Justin ívelt balról középre. Cameron McGeehan pedig hét méterről a bal alsó sarokba bólintott, 0-2
49. perc: Hylton messziről, éles szögből talált nem sokkal a kapunk bal sarka mellé
50. perc: Marriott is távolról lőtt jobbal a bal sarok mellé
54. perc: McGeehan is megpróbálta messziről, ő a jobb sarkot tévesztette el
56. perc: Kettős csere a Blackpoolnál, Matt és Philliskirk igen keveset mutatott ma, Cullen és Osayi-Samuel személyében a múlt forduló két gólszerzője váltotta őket
60. perc: McGeehan lőtt távolról nem sokkal a bal sarok mellé
61. perc: Nolan nem túl erős jobblábas lökete nem jelentett gondot Waltonnak
67. perc: Az állítólag az Ipswich által csábított Potts is megmutatta, hogy a pályán van: távolról lőtt kevéssel fölé
69. perc: Gilliead jobbal, messziről lőtt a bal sarok mellé
70. perc: Cullen középről, jobbal fölé bombázott

A második játékrész rögtön újabb Luton-góllal indult, s az addig látottak alapján már ekkor tudható volt: a fehérek gyűjtik be a három pontot ezen a szürke délutánon. McGeehan gólja után mégis kifejezetten ijesztő volt, mennyire könnyedén és zavartalanul nyomhattak tovább, távoli lövéseikkel simán megszerezhették volna a harmadik találatukat is. Bowyer kettős cserével igyekezett frissíteni, s némileg sikerült is kiegyenlítettebbé tennie a meccset, de hazugság lenne azt állítani, hogy akár csak a szépítésre is lett volna némi csekély reményünk...

71. perc: Az első vendégcsere, a gólszerző McGeehan helyére Ruddock állt be
75. perc: Isaac Vassell váltotta a vendégcsapatban a másik gólszerzőt, Marriottot
76. perc: Cullen fejelt kevéssel a vendégkapu jobb sarka mellé
80. perc: Kyle Vassell ballal vétette el nem sokkal a jobb sarkot
81. perc: A bajnokin először kezdő Nolan számára véget ért a meccs, a védőt a csatár Gnanduillet váltotta
83. perc: Cserélt a Luton is, Smith jött be Gilliead helyére
84. perc: Lee jobbal lőtt kevéssel a kapunk fölé
87. perc: Potts jobblábas lövését blokkolta a Luton védelme

A hajrá aztán szép csendben lepörgött, mindkét mester cserélgetett derekasan, voltak próbálkozások itt is, ott is, de újabb gól már Mark Cullen agilitása dacára sem született. A Luton fájóan könnyedén törte meg a Blackpool augusztus óta íródó hazai bajnoki veretlenségét, az újabban otthon rendre négy lőtt gólig jutó mieink most a vendégkapu közelébe sem igen szagoltak. Nagyon rossz napot fogtunk ki, balszerencsénkre egy kifejezetten erős, feljutásra esélyes ellenféllel szemben. Vereségével a Blackpool újra lezuhant az osztályozós helyekről, 30 pontos legénységünk pillanatnyilag a tabella 8. helyét foglalja el. Folytatás a Boxing Day-en, a 18. helyezett Hartlepool United otthonában - ha összekapjuk addig magunkat - újra komoly győzelmi esélyekkel futhatunk ki a pályára.

Blackpool FC - Luton Town 0-2 (0-1)
Blackpool, Bloomfield Road, 3992 néző, vezette: Bankes (Hodskinson, Dwyer - Wootton)
BFC: Slocombe - Nolan (Gnanduillet, 81.), Aldred, Robertson, Taylor - Potts, Payne, Pugh, Philliskirk (Osayi-Samuel, 56.) - K. Vassell, Matt (Cullen, 56.). Menedzser: Gary Bowyer
Luton: Walton - Justin, Mullins, Cuthbert, O'Donnell - Rea - Gilliead (Smith, 83.), McGeehan (Ruddock, 71.), Lee - Marriott (I. Vassell, 75.), Hylton. Menedzser: Nathan Jones
Gól: Marriott (31.), McGeehan (48.)

Labdabirtoklás: 47%-53%
Kapura lövési kísérletek: 10-14
Kaput eltaláló kísérletek: 5-4
Szögletarány: 4-3