Randa, de finom... Szörnyű kis meccsen ugyan, de begyűjtöttük a három bajnoki pontot a Boxing Day-re rendelt meccsünkön, a Hartlepool United vendégeként. Ezzel ott tudtunk maradni a playoff-helyekért harcolók körében, ennél többet nem is remélhettünk így, e borzalmas kis esztendő végére...

Gary Bowyer menedzser négy helyen is megváltoztatta a Luton ellen, hazai pályán reménytelen futballt bemutató kezdő tizenegyét. Nolan, Payne, Philliskirk és Matt húzta most a rövidebbet, be- (illetve vissza-) került a felépült Mellor mellett McAlister, Osayi-Samuel és Cullen. Slocombe kapus előtt így újra összeállhatott az alapvédelem (Mellor, Aldred, Robertson, Taylor), a középpálya most Potts, McAlister, Pugh, Osayi-Samuel formációban próbálkozott, a támadókettős (Vassell és Cullen) pedig nélkülözte a nagydarab erőcsatárt. A kispadon Lyness kapus mellett ezúttal Aimson, Nolan, Philliskirk, Matt, Payne és Gnanduillet foglalhatott helyet.

7. perc: Featherstone révén a hazaiak jelentkeztek először, távolról lőtt nem sokkal a kapunk fölé
9. perc: Vassell jobblábas lövését blokkolta a hazai védelem
12. perc: Oates távoli lökete vágódott szögletre McAlisterről
14. perc: Laurent távoli, középre tartó lövését védte Slocombe
19. perc: Oates is középre célzott, Slocombe fogta
30. perc: Cullen jobblábas lövése halt el Donnelly kiváló blokkjában
32. perc: Hawkins remek indítását követően Alessandra kísérletezett balról, de vissza kellett vennie előtte a labdát a jobb(ik) lábára, amivel elvesztette a lépéselőnyét, így a blackpooli blokk a helyén volt, Aldredben akadt el a labda
41. perc: A kezdőbe hosszabb mellőzést követően visszatérő McAlisteré az első sárga lap, Alessandrának lépett oda
44. perc: Vassell szöglet után az ötös bal sarkától fejelt kevéssel fölé
45. perc: A túloldalon Paynter távolról nem sokkal lőtt a jobb sarok mellé

A mezőny alsó felében található Hartlepool ellen még idegenben sem tűntünk esélytelennek, de az első félidő nem úgy alakult, ahogy arra számítottunk. Túl sok nagy helyzet nem teremtődött, de egyértelműen a hazaiak voltak veszélyesebbek. Jobbára távoli lövésekkel próbálkoztak, de amikor sikerült kaput találniuk, Slocombe rendre a helyén volt. Mi nem villogtunk elöl, talán a hajrában Vassell fejesében volt leginkább gólveszély.

46. perc: Alessandra balról lőtt, Mellor blokkjáról pattant szögletre a labda
48. perc: Vassell újabb veszélyes fejese, Potts beadása után a jobb alsó sarokból bravúrral szedte ki a labdát Carson
52. perc: Potts középről lőtt kevéssel a hazai kapu fölé
60. perc: Featherstone jobbal kevéssel tévesztette csak el a bal sarkot
61. perc: Oates beadásából Alessandra lőtt nem sokkal mellé
64. perc: Megszereztük a vezetést! Egy gyors kontra végén Andy Taylor előrevágott labdájával Mark Cullen iramodhatott meg egyedül, s középről lőtt jobbal a jobb alsó sarokba, 0-1
66. perc: Oates válaszként jobbról vágta a labdát a kapunk jobb felső sarka mellé

A második félidő ott indult, ahol az első befejeződött, Alessandra révén a Hartlepool veszélyeztetett először. Utána azonban egyre kiegyenlítettebbé váltak a kapu előtti események, s Kyle Vassell fejeséből könnyen megszerezhettük volna a vezetést. Ami késik azonban, az nem múlik: a félidő derekán az újra kezdő Mark Cullen lövése már kifogott a hazaiakon, így előnnyel indulhattunk a mérkőzés hajrájára.

78. perc: Cseréltek a hazaiak, Amond váltotta Payntert
79. perc: Osayi-Samuel megsérült, így Bowyernek is változtatnia kellett, Philliskirk jött a középpálya bal szélére
81. perc: Újabb hazai csere, Laurent helyett Woods folytatta
83. perc: Cullen távoli, középre tartó lövését most védte Carson
85. perc: A kontrából aztán tizenegyest harcolt ki a Hartlepool! Egy jobbról érkező beadást követően Aldred ért szerencsétlenül, kézzel a labdába a büntetőterületen belül, de a megítélt tizenegyest Lewis Alessandra jobbal csúnyán a kapu fölé lőtte!
87. perc: A hazai mester le is hívta Alessandrát, Deverdics érkezett a legvégére
92. perc: A csereember Amond távolról nem sokkal tévesztette csak el a kapunk bal sarkát

A hajrá nem indult túl mozgalmasan, hosszú ideig csak a cserék jelentettek igazi eseményt, mígnem a 84. percben Aldred kezezése hatalmas lehetőséghez juttatta a Hartlepoolt. Alessandra végezhette el a büntetőt, de a meccsen addig sem túl szerencsés megoldásokat választó szélső nem tudott élni az eséllyel, fölé lőtt. Ezzel - ha nagy malaccal is - megőriztük minimális előnyünket. Randa kis meccs volt, de a három pontot ezért is odaadják - 33 pontunkkal azonban így sem állunk playoff-helyen, nyolcadik helyezett jelenleg a Blackpool. Szilveszter délutánján folytatódik a sorozat, ismét idegenben, a 12. helyezett, 29 pontos Grimsby Town vendégeként lépünk pályára.

Hartlepool United - Blackpool FC 0-1 (0-0)
Hartlepool, The Northern Gas and Power Stadium, 3767 néző, vezette: Eltringham (Greenhalgh, Peart - Haines)
Pools: Carson - Donnelly, Harrison, Bates, Carroll - Hawkins, Featherstone, Laurent (Woods, 81.) - Oates, Paynter (Amond, 78.), Alessandra (Deverdics, 87.). Menedzser: Craig Hignett
BFC: Slocombe - Mellor, Aldred, Robertson, Taylor - Potts, McAlister, Pugh, Osayi-Samuel (Philliskirk, 79.) - Vassell, Cullen. Menedzser: Gary Bowyer
Gól: Cullen (64.)
Sárga lap: McAlister (41.)

Labdabirtoklás: 54%-46%
Kapura lövési kísérletek: 11-7
Kaput eltaláló kísérletek: 2-3