December 31. után már az új esztendő második napján ismét pályára szólította a bajnoki sorsolás a Blackpoolt: ezúttal hazai pályán fogadtuk a 17. helyezett Mansfield Town gárdáját. Joggal várt mindenki győzelmet a tengerparton, de az élet másképp rendezte: egy védelmi hiba elegendő volt, hogy a vendégek szerezzék meg a találkozó egyetlen gólját, s meglepetésre három ponttal a tarsolyukban masírozzanak haza a Bloomfield Road-ról.

Az alig két nappal korábban, a Grimsby vendégeként 0-0-ás döntetlent elérő blackpooli kezdőből Gary Bowyer menedzser három középpályást és egy csatárt hagyott ki. McAlister, Payne, Osayi-Samuel és Cullen húzta a rövidebbet, visszakerült a csapatkapitány Pugh, mellette Philliskirk, valamint hosszabb mellőzést követően Cain és Gnanduillet kapott most lehetőséget. Slocombe kapus előtt a védelem a megszokott volt (Mellor, Aldred, Robertson, Taylor), a középpálya új felállása Potts, Cain, Pugh, Philliskirk lett, a támadókettős pedig Vassell és Gnanduillet. A padra Lyness kapus mellett McAlister, Aimson, Cullen, Matt, Osayi-Samuel és Payne ülhetett le.

5. perc: A meglepetésre kezdőbe került Cain távoli lövését blokkolta a vendégvédelem
7. perc: Ismét Cain, s ismét messziről: most a Potts felrúgása miatt megítélt szabadrúgásból talált kevéssel fölé
20. perc: Mellor fejelt az ötös jobb sarkától, a vendégvédők a gólvonalon mentettek
28. perc: Mellor 25 méteres, jobblábas lökete nem sokkal kerülte el a kapu jobb sarkát
29. perc: Robertson félpályánál eladott labdáját kihasználva meglepetésre vezetést szerzett a Mansfield! Arquin indította Matt Greent, aki jobbról lőtt a bal alsó sarokba (a labda némileg még irányt is változtatott Pugh lábán), 0-1
32. perc: Szöglet után a gólpasszos Arquin fejelt a kapunk fölé, majd Benning távoli, középre tartó lövését védte Slocombe
35. perc: Pearce távoli löketét is kiszedte a léc alól a kapusunk
39. perc: Gnanduillet egyenlíthetett volna, de Potts beadása után középről, jó helyzetből a jobb sarok mellé fejelt

A meccset mi kezdtük aktívabban, de igazán komoly helyzetet nem tudtunk kialakítani. A gólhoz legközelebb Mellor járt a 20. percben, de fejesét a gólvonalról mentették a védők. Aztán sajnos elég volt egy hiba az utóbbi időben egekig magasztalt blackpooli védelemtől, s a Mansfield gólgyárosa, Green (Pugh hathatós segítségével) megszerezte csapatának a vezetést. Gnanduillet fejese veszélyes volt a hajrában, s ekkor joggal bízhattunk benne, hogy egy erőteljesebb második félidővel legalább a döntetlen kiharcolható lesz.

47. perc: Hamilton balról küldött labdája pattant szögletre Aldred blokkjáról
48. perc: Pearce Byrom középre ívelt szabadrúgását követően fejelt az ötös jobb oldalától fölé; ez is helyzet volt
56. perc: Whiteman távoli lövése suhant el a blackpooli kapu jobb sarka mellett
57. perc: Bowyer kettős cserével igyekezett felrázni hátrányban lévő csapatát: Matt és Osayi-Samuel váltotta Gnanduillet-t és Philliskirk-öt
60. perc: Taylor távoli, ballábas lövését blokkolta a Mansfield védelme
64. perc: Az első sárga lap a meccsen, Byrom kapta Cain földre küldéséért
72. perc: A becserélt Matt középről kínálta meg ollózva Kean kapust, de nem tudott kifogni rajta
73. perc: A túloldalon Arquin lőtt távolról nem sokkal a bal sarok mellé
75. perc: A harmadik blackpooli csere, Cullen jött a ma nem sokat mutató Vassell helyett

A Mansfield azonban egyrészt elég rendesen megnyomta a második játékrész elejét, másrészt betonbiztosan védekezve kapuja közelébe sem igen engedte a blackpooliakat. Nem csoda: öt meccse nyeretlenek voltak, úgy kellett nekik ez a három pont, mint egy falat kenyér. Pearce révén könnyedén növelhették volna előnyüket, miközben mi kettős cserével próbálkoztunk lendíteni a támadójátékunkon; mindhiába.

80. perc: A vendégek első változtatása, a kapunk előtt igen aktív Arquint Danny Rose váltotta
83. perc: Hamilton kapott sárgát Mellor megregulázásáért
86. perc: Újabb csere a vendégeknél: McGuire jött be Byrom helyére
87. perc: Cullen került a földre a tizenhatoson belül, de hiába reklamáltunk büntetőt
88. perc: Potts tüzelt 26 méterről jobbal fölé
89. perc: A Mansfield is kihasználta utolsó cserelehetőségét, a gólszerző Green helyett Baxendale folytatta
93. perc: Robertson hosszan előre ívelt labdájából Cullen kapásból a bal sarok mellé lőtt

A hajrá sok izgalmat sajnos nem hozott, meddő blackpooli fölénnyel teltek a percek. A Grimsby-meccs után megint többször is reklamáltunk tizenegyest, de ezt a bírót sem sikerült vele meghatnunk. A legvégén még Cullen igazolhatta volna becserélésének jogosságát, de nem volt szerencséje. Ahogy az egész csapatnak sem... Vereségével a továbbra is 34 pontos Blackpool távolodik a playoff-helyektől, két helyet visszacsúszva most a tizedikek vagyunk. Szombaton hazai FA Kupa-mérkőzés következik, a Barnsley-t fogadjuk.

Blackpool FC - Mansfield Town 0-1 (0-1)
Blackpool, Bloomfield Road, 2948 néző, vezette: Jones (Fyvie, Denton - Backhouse)
BFC: Slocombe - Mellor, Aldred, Robertson, Taylor - Potts, Cain, Pugh, Philliskirk (Osayi-Samuel, 57.) - Vassell (Cullen, 75.), Gnanduillet (Matt, 57.). Menedzser: Gary Bowyer
Mansfield: Kean - Bennett, Howkins, Pearce, Benning - Whiteman, Collins, Byrom (McGuire, 86.), Hamilton - Arquin (D. Rose, 80.), Green (Baxendale, 89.). Menedzser: Steve Evans
Gól: Green (29.)
Sárga lap: Byrom (64.), Hamilton (83.)

Labdabirtoklás: 58%-42%
Kapura lövési kísérletek: 9-8
Kaput eltaláló kísérletek: 2-3